/ Nieuws

Toernooicenter PDC World Cup

PDC World Cup

29-5-2018 06:59

Van 31 mei tot en met 3 juni wordt de PDC World Cup of Darts in de Eissporthalle te Frankfurt gehouden. Het toernooi wordt gespeeld door landenteams, elk land wordt vertegenwoordigd door twee spelers. Voor Nederland zullen Michael van Gerwen en Raymond van Barneveld samen spelen.

Alle verslagen van de PDC World Cup of Darts kunt u vinden onder het kopje nieuws.
Alle uitslagen, het wedstrijdschema en de geschiedenis van de World Cup zijn terug te vinden op de toernooipagina op onze site.

Voor alle laatste nieuwtjes rondom het darts volg je ons op twitter via @rtl7darts Meepraten kan ook, maak dan gebruik van #rtl7darts. RTL7 Darts is ook te volgen via Facebook.com/ rtl7darts en Instagram.com/rtl7dartsnl.

RTL7 zal uitgebreid verslag doen van PDC World Cup of Darts. Alle wedstrijden zullen LIVE te zien zijn via de stream (rtl7darts.nl/livestream). Informatie over de uitzendingen rondom het darts op RTL7 kunt u vinden in de TV Gids op onze website.

Meer informatie over de historie van de PDC World Cup kunt u vinden de website van RTL7 commentator Jacques Nieuwlaat

Het speelschema ziet er zo uit:

Donderdagavond 31 mei, eerste ronde
19.00-24.00 uur
Italië 1-5 Canada 
Rusland 4-5 Spanje 
Zwitserland 5-2 China 
Denemarken 1-5 Brazilië 
Wales 5-3 Thailand 
Australië 5-1 Hong Kong 
Schotland 5-1 USA 
Oostenrijk 4-5 Japan 

Vrijdagavond 1 juni, eerste ronde
19.00-24.00 uur
Nieuw Zeeland 3-5 Singapore
Griekenland 1-5 Finland
Noord Ierland 5-4 Polen
Hongarije 3-5 Zuid-Afrika
België 5-4 Ierland
Engeland 5-3 Tsjechië
Zweden 3-5 Duitsland
Nederland 5-0 Gibraltar

Zaterdagmiddag 2 juni, tweede ronde
13.30-18.00 uur
Wales 2-1 Zwitserland
Australië 2-1 Spanje
Japan 2-0 Canada
Schotland 2-0 Brazilië

Zaterdagavond 2 juni, tweede ronde
19.00-23.30 uur
België 2-0 Finland
Engeland 2-1 Singapore
Noord Ierland 1-2 Duitsland
Nederland 2-0 Zuid-Afrika

Zondagmiddag 3 juni kwartfinales
13.00-17.30 uur
Kwartfinales
Wales 1-2 Australië
Japan 0-2 Schotland
België 2-1 Engeland
Duitsland 0-2 Nederland

Zondagavond 3 juni
19.00-22.30 uur
Halve finales 
Schotland 2-1 Australië
Nederland 2-0 België

Finale

Schotland 1-3 Nederland

De deelnemende landen op een rij:
Geplaatste landen:
1 Schotland - Peter Wright & Gary Anderson
2 Engeland - Rob Cross & Dave Chisnall
3 Nederland - Michael van Gerwen & Raymond van Barneveld
4 Australië - Simon Whitlock & Kyle Anderson
5 Wales - Gerwyn Price & Jonny Clayton
6 Noord Ierland - Daryl Gurney & Brendan Dolan
7 België - Kim Huybrechts & Dimitri Van den Bergh
8 Oostenrijk - Mensur Suljovic & Zoran Lerchbacher

Ongeplaatste landen
Brazilië - Diogo Portela & Bruno Rangel
Canada - John Part & Dawson Murschell
China - Momo Zhou & Xiaochen Zong
Tsjechië - Roman Benecky & Karel Sedlacek
Denemarken - Per Laursen & Henrik Primdal
Finland - Kim Viljanen & Marko Kantele
Duitsland - Max Hopp & Martin Schindler
Gibraltar - Dyson Parody & Justin Broton
Griekenland - John Michael & Veniamin Symeonidis
Hong Kong - Royden Lam & Ho Yin Shek
Hongarije - Tamas Alexits & Nandor Bezzeg
Italië - Michel Furlani & Alessio Medaina
Japan - Seigo Asada & Haruki Muramatsu
Nieuw Zeeland - Cody Harris & Warren Parry
Polen - Krzysztof Ratajski & Tytus Kanik
Ierland - Steve Lennon & William O'Connor
Rusland - Boris Koltsov & Aleksandr Oreshkin
Singapore - Paul Lim & Harith Lim
Zuid-Afrika - Devon Petersen & Liam O'Brien
Spanje - Cristo Reyes & Toni Alcinas
Zweden - Daniel Larsson & Dennis Nilsson
Zwitserland – Alexander Fehlmann & Andreas Bless
Thailand - Thanawat Gaweenuntavong & Attapol Eupakaree
USA - Larry Butler & Darin Young

Loting/Bracket:
(1) Schotland v USA
Denemarken v Brazilië
(8) Oostenrijk v Japan
Italië v Canada
(5) Wales v Thailand
Zwitserland v China
(4) Australië v Hong Kong
Rusland v Spanje
(2) Engeland v Tsjechië
Nieuw Zeeland v Singapore
(7) België v Ierland
Griekenland v Finland
(6) Noord Ierland v Polen
Zweden v Duitsland
(3) Nederland v Gibraltar
Hongarije v Zuid-Afrika

Format
De eerste ronde wordt gespeeld als koppels best of 9 legs 501.
De tweede ronde, kwartfinales en halve finales worden er twee single partijen gespeeld, best of 7 legs 501. Indien beide landen één single winnen zal er een koppel gespeeld worden, ook best of 7 legs 501.
In de finale worden er twee single partijen gespeeld, best of 7 legs 501. Vervolgens zal er een koppel gespeeld worden, ook best of 7 legs 501. Tenslotte worden indien nodig nog twee singles gespeeld totdat een team drie punten heeft.

Prijzengeld
Winnaars 30.000 GBP per speler
Runner-up 16.000 GBP per speler
Halve finalisten 10.000 GBP per speler
Kwartfinalisten 7.000 GBP per speler
Verliezers tweede ronde 4.000 GBP per speler
Verliezers eerste ronde 1.500 GBP per speler
Totaal 300.000 GBP

 

/ VIDEO'S

/ SOCIAL

Ja, zo wint iedereen het bracket natuurlijk. https://t.co/ueCulGK7ac
Thanks guys , was a great night all round!! @RW_Birmingham https://t.co/figScDVex9
???????? https://t.co/seIMxwDVXa
/// Meer bekijken